Vilcacora
Maca
Sangre de drago
Tahuari
Machu Picchu. Peru.

Amazonės, Andų augalai tampa vis populiaresni.

Vis daugiau žmonių ryžtasi pradėti vartoti natūralius, augalinius produktus, kurie sergant lėtinėmis ligomis dažnai puikiai papildo tradicinį kompleksinį gydymą.

Vėžiu ar kita piktybine liga sergantį pacientą turi nuolat stebėti gydytojas onkologas, o lygiagrečiai galima vartoti augalinius produktus. Tai gali padėti padidinti, pavyzdžiui, chemoterapijos efektyvumą ir sumažinti nepageidaujamą jos pašalinį poveikį (dažniausiai stebimas lėtesnis, priklausomai nuo paciento organizmo, raudonųjų arba baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus mažėjimas).Taigi, šių dviejų metodų derinimas gerokai padidina galimybes pasveikti, ar bent jau pagerinti sveikatos būklę, o tuo pačiu prailginti gyvenimą.

Prieš pradėdami vartoti žolinius produktus, turėtumėte susipažinti su bendrais nurodymais.

Vilcacora, gauruotoji unkarija - tai ne vienintelis augalas, turintis puikių savybių. Verta susipažinti ir su kitais Peru augalais, naudingais žmogaus sveikatai.

 

Achiote- augalas, gerai žinomas perujiečių medicinoje, ypač reikšmingas vyrų sveikatai. Jis intensyviai veikia prostatos liauką. Beveik pusei vyresnių nei 60 metų vyrų prostatos liauka padidėja, dėl to dažnai pradeda formuotis piktybiniai augliai. Naudojant Achiote bei Vilcacoros pagrindu pagamintą preparatą "Pro-Prostatą", susirgimo rizika ženkliai sumažėja.
Achiote ne tik sulėtina prostatos liaukos didėjimą, bet ir teigiamai veikia šlapimo sistemą - skatina šlapimo išsiskyrimą, todėl Achiote preparatai rekomenduojami ir moterims.


Asmachilca
- Peru gyventojai ją nuo seno naudoja sergant kvėpavimo takų uždegimais ir alerginėmis ligomis. Ši žolė dažniausiai būna džiovinta ir susmulkinta, iš jos gaminamas nuoviras, geriamas vakare prieš miegą. Dėl ne itin malonaus skonio gėrimą siūloma pagardinti medumi ar citrina. Asmachilca skatina prakaitavimą. Ją galima naudoti ir išoriškai - įpylus į vonią, žolė relaksuoja organizmą, pagerina odos būklę - sėkmingai padeda kovoti su išryškėjusiomis odos kraujagyslėmis bei celiulitu. Tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams.


Caigua
- mažina cholesterolio kiekį kraujyje, todėl perujiečių medicinoje yra naudojama gydant aterosklerozę ir vainikinių kraujagyslių susirgimus. Veiksminga siekiant išvengti sunkių komplikacijų, susijusių su kraujotakos sutrikimais, tokių kaip širdies infarktas ir smegenų insultas. Kaip profilaktinę priemonę, Caigua rekomenduojama pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį bei polinkį į kraujotakos sutrikimus.


Canchalagua
- Schkuhria pinnata (Lam) Kuntze. Šio augalo nuoviras naudojamas išoriškai gydant alerginius bei pūlinius odos susirgimus. Geriamas Canchalagua nuoviras valo kraują, tuo pačiu pagerina medžiagų apykaitą bei palankiai veikia odą. Augalas naudojamas kaip papildoma priemonė esant hiperglikemijai.

 

Chanca piedra- puiki papildoma priemonė sergant kepenų ir šlapimo sistemos ligomis. Padeda pasišalinti iš organizmo organiniams ir neorganiniams akmenims. Taip pat pasižymi priešvirusinėmis ir antibakterinėmis savybėmi, stiprina imunitetą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

 

Chuchuhuasi- tai vienas iš labiausiai Amazonės indėnų vertinamų augalų. Jis tonizuoja nervų sistemą, todėl perujiečiai juo gydo išsėtinę sklerozę ir Parkinsono ligą. Ypač efektyvus Chuchuhuasi bei Vilcacoros derinys. Dėl teigiamo poveikio nervų sistemai šie preparatai rekomenduojami žmonėms sergantiems degeneracinėmis stuburo ligomis. Mokslininkai turi vilties, kad šis augalas gali būti veiksmingas siekiant sušvelninti Alzheimerio ligos simptomus. Vonios su Chuchuhuasi nuoviru padeda įveikti fizinio ir protinio darbo nuovargį.

 

Copaiba- Copaifera (Herz.) Dwyer. Fitoterapijoje naudojamos sultys, gaunamos iš medžio kamieno, kartais sumaišius su vaisiaus minkštimu. Pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu. Vartojamas viršutinių kvėpavimo takų bei virškinimo trakto uždegimų gydyme. Dėl savo antibakterinių savybių, vartojamas esant odos pažeidimams ir uždegimams. Gerina virškinamojo trakto gleivinės atsinaujinimą, taikomas skrandžio opaligei gydyti.

 

Cuti-cuti- gerina kasos veiklą, skatina insuliną gaminančių ląstelių atsinaujinimą, mažina gliukozės koncentraciją kraujyje. Naudojamas gydyti antro tipo cukrinį diabetą, lėtinį kasos uždegimą ir jos navikinius susirgimus. Diabetas ypač veiksmingai gydomas Cuti-cuti, Pasuchaca ir Sangre de drago deriniu (svarbu: be gydytojo žinios jokiu būdu negalima nutraukti insulino naudojimo).

 

Flor de arena- tradiciškai naudojamas gydyti virškinimo trakto, šlapimo ir nervų sistemos ligas. Turi ryškių bakteriostatinių, kepenis tausojančių bei šlapimą varančių savybių. Iš organizmo efektyviai šalina toksines medžiagas, ypač šlapimo rūgštį. Žolės nuoviras rekomenduojamas nuo nemigos ir neurozių.


Hercampuri- Peru medicinoje šis augalas naudojamas organizmo detoksikavimui, nes skatina kepenų veiklą. Palankiai veikia riebalų apykaitą organizme, sumažina cholesterolio koncentraciją kraujyje. Naudojamas virusinių kepenų uždegimų, B ir C hepatitų bei jų komplikacijų gydymui.

 

Iporuru- Alchornea castaneifolia (Wild) Jussien. Farmakologiškai aktyvių medžiagų yra šio augalo žievėje ir šaknyse. Skausmą malšinančio poveikio dėka šios vaistažolės nuoviras naudojamas sergant reumatu ir artritu, peršalus ir nuo raumenų skausmo. Iporuru reguliuoja hormonų pusiausvyrą esant nevaisingumui ir menopauzės metu. Vaistažolė taip pat mažina gliukozės koncentraciją kraujyje.

 

Jargon Sacha- Dracontium loretense Eng. Tradicinėje perujiečių medicinoje gydančioji žaliava yra šio augalo lapai, o juose esančios cheminės medžiagos slopina traukulius ir stiprina organizmo atsparumą, taip pat gydo skrandžio opą bei gerybinius ir piktybinius auglius. Tai antimutageninio ir imunitetą stimuliuojančio poveikio augalas svarbus navikinių ligų profilaktikai.

 

Maca- Peru indėnai nuo amžių Lepidium meyenii Walp. naudoja kaip imunitetą stiprinantį ir reprodukcines funkcijas gerinantį augalą. Jame esančios medžiagos - hormoniniai stimuliatoriai - stimuliuoja lytinių organų veiklą, gerina potenciją, todėl Maca naudojama vaisingumui didinti. Augale gausu vitaminų, mineralų ir amino rūgščių, todėl jis ypač rekomenduojamas dėl fizinio bei protinio darbo nusilpusiam organizmui. Maca pripažinta kaip atmintį gerinanti, padedanti geriau įsisavinti žinias, taip pat stimuliuojanti raumenų masės formavimąsi bei palaikanti jų tonusą preparatas. Plantacijų, iš kurių Andų medicinos centrui tiekiama ši žaliava, dirvožemis po derliaus nuėmimo ilsisi net 25 metus.

 

Manayupa- itin svarbus augalas naudojamas Andų medicinos centro rekomenduojamoje valomojoje programoje. Šios vaistažolės veikliosios medžiagos pasižymi priešuždegiminėmis ir detoksikuojančiomis savybėmis. Skatina šlapimo išsiskyrimą, gerina inkstų veiklą, šalina šlakus.

 

Marco- Ambrosia arborescens Will. Fitoterapijoje šio augalo nuoviras naudojamas nuo neuralgijos, migreninių galvos skausmų, pilvo ir sąnarių skausmų. Kadangi tonizuoja ir relaksuoja nervų sistemą, taikomas depresijos ir stresų gydyme.


Muna-muna
- tradiciškai šio augalo nuoviras naudojamas sergant lėtiniais kvėpavimo takų susirgimais, pvz. bronchine astma, lėtiniu bronchitu, plaučių enfizema. Savo sudėtyje turi eterinių aliejų, pasižyminčių relaksuojančiu poveikiu, todėl nuoviras rekomenduojamas patiriantiems stresą, kenčiantiems nuo migrenos, depresijos, miego sutrikimų.


Pasuchaca
- augalas, turintis ryškių antioksidacinių savybių. Jame esančios aktyviosios medžiagos žymiai sumažina gliukozės kiekį kraujyje, naudojamas gydant II tipo diabetą. Reguliuoja kasos veiklą, todėl skiriamas sergant kasos uždegimu ir vėžiniais susirgimais.

 

Sangre de drago- t.y "slibino kraujas", krotono medžio sultys - tai stiprus priešuždegiminis, priešgrybelinis, priešvirusinis preparatas. Tradiciškai naudojamas onkologijoje, taip pat virškinamojo trakto ligoms gydyti. Rekomenduojamas esant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei, žarnų uždegimui, o išoriškai - žaizdoms ir votims gydyti.

 

Tahuari, kitaip vadinamas Pau d'Arco, veikia panašiai kaip Vilcacora, tačiau neturi kontraindikacijų, todėl yra naudojama tais atvėjais, kai negalimas Vilcacoros naudojimas. Puiki papildoma priemonė priešvėžinėje ir priešuždegiminėje terapijoje.Ieškant veiksmingų vaistų nuo AIDS, mokslininkams ši vaistažolė teikia daug vilčių.

 

Ubos- Spondias mombin L. yra geležies, A ir C vitaminų šaltinis. Vartojamas didinant organizmo atsparumą, sergant astma, infekcinėmis ligomis, odos ir burnos gleivinės uždegimais, nuo kraujavimo ir odos ligų (žvynelinės, leišmaniozės) bei nuo skausmo. Rekomenduojama kaip papildoma priemonė navikų gydyme. Nuoviro vonelės rekomenduojamos moterims, sergančiomis lėtiniu vidaus lytinių organų uždegimu, šlapimo pūslės uždegimu bei sergant grybelinėmis ligomis.

 

Vilcacora, t.y. una de gato, Uncaria tomentosa, gauruotoji unkarija - tai Perų augalų karalienė. Jos gydomasis poveikis - daugelio mokslinių tyrimų objektas. Šiandien jau nustatyta, kad Uncaria veiksmingai gydo daugelį ligų. Vilcacora indėnams buvo gerai žinoma prieš daugelį amžių, tačiau mokslas ją atrado palyginti neseniai. Apie ši augalą yra parašyta knygų, šimtai mokslinių darbų publikuotų medicinos leidiniuose. Visur akcentuojamas Vilcacoros veiksmingumas gydant net tokias sunkias ligas kaip virusinis kepenų uždegimas, virškinamojo trakto uždegimai, virusinės ir bakterinės infekcijos, alerginiai susirgimai, pagaliau - navikiniai susirgimai, pvz., plaučių, kiaušidžių, odos, storosios žarnos, skrandžio vėžys, smegenų auglys, leukemija. Vilcacora, ką patvirtino naujausi tyrimai, padeda gydyti ir ŽIV infekciją.
Kosmetinės priemonės su Vilcacoros ekstraktu mažina odos jautrumą, slopina odos uždegimus.Antioksidacinės kremų savybės apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio. Gali būti naudojama išoriškai uždegimams gydyti.


Wira-Wira
- Culcitium canscens
. Dėl įdomios lapų formos yra vadinamas "rabbit's ears", t.y. "triušio ausys". Džiovintų lapų nuoviru gydomi kvėpavimo takų uždegimai. Augalas pasižymi atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis, taip pat skatina prakaitavimą.


Zarzaparilla
- Smylax sp. Augalui būdingos kraują valančios savybės, todėl jis taikomas kepenų ligoms gydyti. Be to, stiprina nusilpusį organizmą, padeda sergant reumatu, uždegimais. Iš Smylax šaknies pagaminti preparatai naudojami odos ligoms, tame tarpe žvynelinei, gydyti. Augale esančios aktyviosios medžiagos palankiai veikia hormonų pusiausvyrą.




Informacija anglų kalba
 

Informacija rusų kalba
 
facebook